İyilik

Sadece iyi veya sadece kötü insan diye bir şeyin olmadığını artık biliyorum. Hepimiz tamamıyla kötü olmayalım diye iyi eylemler yapmaya çalışıyoruz. Daha az kötü seçimler yapıp daha fazla iyi seçimler yapmaya çabalıyoruz sadece. İyi biriyim diyene asla güvenim olmaz, aklındakilerle yüzleşmemiştir o. Hep bastırmıştır kötü tarafını, dikkat edin ne zaman taşacağı belli olmaz. Kendisine yalan söyleyen, size söylemekten çekinmez çünkü iyilik onun doğru tarafı olmuştur artık. Yalana devam edersek onu her şekilde yaşarız. Siz siz olun ya da ben ben olayım, asla kendime yalan söylemeyeyim. Her gece ‘ben iyi birisiyim’ diye kafamı yastığa koymayayım, rüyalarım bu yalanlarla dallanıp durmasın..

2 Replies to “İyilik”

  1. nefes alıp verdiğimiz tüm süre boyunca amacımız sadece “iyi bir insan olmaya çalışmak” olsaydı belki de dünya şu an daha yaşanabilir bir yer haline gelirdi kim bilir?

    1. insanlığın içinde iyiliğin olmadığına yavaş yavaş kanaat getiriyorum, kötülükle doğuyoruz ve kamçılıyoruz onu her hareketimizle. oysaki sadece bir söze bakıyor iyiliği doğurmak.

Bir cevap yazın